Ranking: 5 najlepszych tuszów do rzęs 2022
Tusze do rzęs to wprawdzie jedne z najczęściej używanych i najbardziej rozpoznawalnych produktów z kobiecej kosmetyczki, jednak wybór tego idealnego wcale nie jest łatwym zadaniem. W sklepach i drogeriach znajdziemy bowiem duży wybór kosmetyków w najróżniejszych wariantach i kolorach, pełniących różnorodne funkcje. Dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
Rodzaje tuszów do rzęs
Przed dokonaniem zakupu należy przede wszystkim ocenić wygląd swoich naturalnych rzęs oraz zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy od maskary. Wówczas znalezienie kosmetyku, który zaspokoi wszystkie nasze potrzeby, będzie dużo łatwiejsze. Zwłaszcza, że wybór produktów o różnorodnych funkcjach jest naprawdę duży. Za prawdopodobnie najlepszy tusz do rzęs uchodzi ten wydłużający, polecany przede wszystkim osobom o naturalnie krótkich i gęstych włoskach, mogący nawet dwukrotnie zwiększyć ich objętość już po nałożeniu pierwszej warstwy. Za właściwości takiej maskary najczęściej odpowiadają sztuczne włókna wiskozowe, nylonowe lub jedwabne. Dużą popularnością cieszą się również pogrubiające tusze do rzęs, świetnie sprawdzające się w przypadku włosków pozbawionych objętości i słabo widocznych, których zwykła maskara nie jest w stanie odpowiednio podkreślić. Takie kosmetyki dokładnie oblepiają rzęsy, tworząc na nich dodatkową warstwę koloru, a wszystko dzięki zawartości wosku i włókien syntetycznych. Dobry tusz do rzęs to bez wątpienia także ten podkręcający, stworzony dla posiadaczek prostych włosków, które wymagają uniesienia i odpowiedniego ukształtowania. Tego typu maskara podnosi rzęsy już u samej nasady, nadając im pożądaną formę. Ciekawą propozycję stanowią także tusze wodoodporne, które potrafią utrzymać makijaż w niezmienionym stanie przez cały dzień, nawet w wysokiej temperaturze lub wilgotnym powietrzu.
Cechy dobrego tuszu do rzęs
Gdy już wybierzemy najodpowiedniejszy dla siebie rodzaj maskary, warto zwrócić uwagę na dodatkowe, choć równie istotne właściwości produktu. Najlepszy tusz do rzęs charakteryzuje przede wszystkim:
1. Dobrze wyprofilowana szczoteczka
Szczoteczka ma za zadanie idealnie rozprowadzić tusz na rzęsach, jednak jeśli jest wykonana ze słabej jakości materiałów raczej nie będzie dobrze malowała. Dobra spiralka jest zwężana na końcach i posiada włoski różnej długości, dzięki czemu łatwo dociera do najkrótszych rzęs. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonane są szczoteczki. Najlepszymi opiniami cieszą się te silikonowe, które są bardziej elastyczne i świetnie dopasowują się do kształtu oczu, a przy tym nie drapią i nie powodują podrażnień.
2. Składniki pielęgnujące rzęsy
Dobry tusz do rzęs powinien zawierać liczne substancje odżywcze, takie jak panthenol (prowitamina B5), olej rycynowy lub arganowy, witaminy A i E czy arginina. I choć tego typu maskara nie zastąpi serum serum do rzęs, a więc nie przyspieszy ich odbudowy oraz wzrostu, to jednak przez cały dzień będzie dbała o odpowiednie odżywienie i nawilżenie włosków.
3. Formuła pozbawiona szkodliwych substancji
Przed zakupem każdy produkt należy sprawdzić pod kątem obecności potencjalnie szkodliwych substancji, takich jak konserwanty, alkohole i pierwiastki ciężkie (na przykład rtęć i nikiel), a także aluminium. Najlepszy tusz do rzęs, zamiast syntetycznych substancji spajających, modelujących i koloryzujących, zawiera pigmenty mineralne, a także naturalne woski roślinne.
4. Trwałość i delikatność
Dobra wodoodporna maskara jest w stanie utrzymać się na rzęsach cały dzień, niezależnie od pogody czy innych czynników zewnętrznych, jednak stosowanie tego typu produktów nie zawsze jest wskazane. O ile świetnie sprawdzą się one na basenie czy na plaży, o tyle na co dzień lepiej szukać tuszów o bardzo trwałej, ale nie wodoodpornej formule. Będą one łatwiejsze w zmywaniu, bez konieczności stosowania silnie działających płynów micelarnych, które mogą podrażnić skórę i osłabić włoski.
5. Lekka konsystencja
Najlepszy tusz do rzęs to taki, który jest łatwy w aplikacji. Unikaj zatem zbyt wodnistych produktów rozmazujących się na powiekach oraz zbyt gęstych pozostawiających nieestetyczne grudki. Szukaj za to kosmetyków o aksamitnej konsystencji, która ułatwia malowanie rzęs i nie skleja ich, a także zapobiega rozmazywaniu i osypywaniu się tuszu na policzki.
Wiesz już, na jaki rodzaj maskary postawić, oraz na co zwrócić uwagę przy jej zakupie, ale nie masz pomysłu, od czego zacząć poszukiwania? W takim razie skorzystaj z naszego rankingu tuszów do rzęs 2022 i wybierz kosmetyk idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Inspiracji szukaj także w drogerii internetowej Makeup.pl, gdzie znajdziesz najwyższej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.
5 polecanych tuszów do rzęs
1. Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume (dostępny tutaj: https://makeup.pl/product/23687/)
Kosmetyk precyzyjnie pokrywa każdy włosek z osobna, nie pozostawiając na nim grudek, a ponadto dodaje rzęsom nawet trzy razy większej objętości. To bezzapachowy produkt odporny na rozmazywanie, w pełni bezpieczny dla wrażliwych oczu oraz odpowiedni dla osób noszących szkła kontaktowe.
2. L’Oreal Paris Volume Million Lashes
Siła kosmetyku tkwi w jego formule i wyjątkowej szczoteczce Milionizer. Dzięki nim maskara pogrubia włoski, dając wrażenie większej objętości, a także wydłuża je i rozdziela, nie pozostawiając nieestetycznych grudek.
3. Maybelline New York Colossal Volum’ Express 100% Black
Dobry tusz do rzęs wzbogacony o ultraczarne pigmenty oraz pogrubiającą formułę na bazie kolagenu, które sprawiają, że od razu po użyciu maskary oczy stają się większe, bardziej wyraziste i eleganckie.
4. Eveline Cosmetics Volume Celebrities
Jeśli Twoim problemem są krótkie, proste i pozbawione objętości włoski, to ten pogrubiający, wydłużający i podkręcający kosmetyk jest właśnie dla Ciebie. Nie tworzy on nieestetycznych „pajęczych nóżek”, dzięki czemu rzęsy są idealnie rozdzielone i podkreślają spojrzenie.
5. Bourjois Volume Glamour
Najlepszy tusz do rzęs dla cienkich i jasnych włosków. Dodaje im objętości oraz głębokiego, czarnego koloru, który pięknie prezentuje się zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym.
Artykuł sponsorowany