Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rafał Weber: W drugiej połowie 2022 roku cała Via Baltica zostanie oddana do użytku

fot. Przemysław Getka

– Przewidujemy, że w drugiej połowie 2022 roku kierowcy pojadą całą drogą Via Baltica – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

W środę wbito symboliczną łopatę pod budowę ostatniego na Mazurach odcinka Via Baltica. W województwie warmińsko-mazurskim trwają już prace na dwóch innych fragmentach tego międzynarodowego korytarza: Szczuczyn – Ełk i Wysokie – Raczki. Teraz rozpoczyna się budowa odcinka łączącego te dwie części, czyli Ełk – Wysokie. Jak zaznaczył Rafał Weber, zakończenie prac planowane jest za dwa lata.

Harmonogram prac przewiduje, że po połowie 2022 roku cała Via Baltica zostanie oddana do użytku. Pokazuje to ogromną determinację Ministerstwa Infrastruktury, rządu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wszystkich wykonawców. Mimo trudnych warunków epidemicznych są prowadzone prace na drogach.

Wiceminister infrastruktury odniósł się także do projektu „Działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów”, którego unijne dofinansowanie wyniesie ponad 25 mln złotych.

Do tych pieniędzy z Unii Europejskiej musimy też dodać 5 milionów złotych z budżetu państwa. Za te środki Krajowa Rada Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym będzie prowadziła bardzo szeroko zakrojone akcje edukacyjne związane z bezpieczeństwem pieszych. Program promuje również bezpieczne zachowania na drodze. Chcemy nie tylko przez przepisy prawne lub inwestycje trafiać do polskiego społeczeństwa, ale również przez tego typu projekty.

Posłuchaj całej rozmowy Małgorzaty Zbrożek z Rafałem Weberem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Via Baltica, ministerstwo edukacji
Rozpoczęto budowę ostatniego odcinka drogi Via Baltica. Kierowcy pojadą nim w 2022 roku

Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod budowę ostatniego na Mazurach odcinka Via Baltici. W województwie warmińsko-mazurskim trwają już prace na dwóch innych fragmentach tego międzynarodowego korytarza: Szczuczyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV