Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rafał Jerka nowym prezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie

fot. Przemysław Getka

Sędzia Rafał Jerka został nowym prezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie. Stanowisko wiceprezesa olsztyńskiego Sądu Rejonowego objęła natomiast sędzia Katarzyna Zabuska.

Decyzją ministra sprawiedliwości sędzia Rafał Jerka został powołany na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie na sześć lat. Zacznie pełnić tę funkcję 20 maja. Rafał Jerka od lutego 2009 roku do lutego 2016 roku był sędzią Sądu Rejonowego w Olsztynie. Następnie objął stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Początkowo orzekał w wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych, a obecnie – w wydziale cywilnym rodzinnym.

Katarzyna Zabuska została powołana na stanowisko wiceprezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie na czteroletnią kadencję. Również zacznie pełnić tę funkcję 20 maja. Obecnie orzeka w wydziale karnym.

Katarzyna Zabuska była kandydatką na prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, wskazaną przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie. Kandydatami byli również Krzysztof Krygielski i Paweł Juszczyszyn. Najwięcej głosów uzyskał sędzia Krygielski (29 „za”), jeden głos mniej – sędzia Zabuska, a sędzia Juszczyszyn – 19. Pod koniec kwietnia minister sprawiedliwości powołał Krzysztofa Krygielskiego na stanowisko prezesa SR. Decyzją Adama Bodnara Katarzyna Zabuska została wiceprezesem sądu. Na początku tego tygodnia minister ogłosił, że to stanowisko obejmie również Paweł Juszczyszyn.

Redakcja: K. Ośko

 

Więcej w sąd, sędzia, prezes sądu, wiceprezes sądu, Paweł Juszczyszyn, Krzysztof Krygielski, Katarzyna Zabuska
Dwóch nastolatków ranionych nożem. W Olsztynie ruszył proces oskarżonego

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces młodego mężczyzny oskarżonego o zranienie nożem dwóch nastolatków. Michał G. przebywa w tymczasowym areszcie. Jak ustalili śledczy, wieczorem 25...

Zamknij
RadioOlsztynTV