Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rafał Gikiewicz za Wojciecha Szczęsnego! Pochodzący z Olsztyna bramkarz dostał powołanie do reprezentacji Polski

Fot. Twitter Rafał Gikiewicz

To z pewnością najbardziej zwariowany czas dla olsztyńskiego bramkarza – Rafała Gikiewicza. Wczoraj przeszedł do historii Unionu Berlin, z którym wywalczył pierwszy w dziejach klubu awans do Bundesligi. We wtorek otrzymał informacje, że zastąpi w kadrze Polski na eliminacje do EURO 2020 kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego.

Jak przyznaje Rafał Gikiewicz, był bardzo zaskoczony powołaniem, bo myślami był już… na wakacjach:

Nie liczyłem na to powołanie, biorąc pod uwagę, że pojawiły się one już kilka dni temu. Nie było tam mojego nazwiska, więc myślami byłem przy meczu barażowym przeciwko VfB Stuttgart. Żadnych celów względem kadry sobie nie ustaliłem. W czwartek muszę się stawić w Warszawie, a teraz czeka mnie dwa dni świętowania po awansie do Bundesligi. Będzie trzeba trenować i pokazać się z dobrej strony. To chyba jedyny cel, jaki może sobie postawić zawodnik przyjeżdżający na kadrę. Jeśli chodzi o ten sezon – uważam, że zagrałem dobre zawody, było dużo emocji. W ostatniej kolejce 2. Bundesligi z Bochum zabrakło nam jednej bramki. Potem musieliśmy się podnieść, i ugraliśmy fajny wynik w Stuttgarcie (2:2). W rewanżu zremisowaliśmy 0:0, co dało nam awans.

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rafał Gikiewicz, awans, reprezentacja Polski, Union Berlin
Minister obrony narodowej pośmiertnie odznaczył pilota, który zginął w katastrofie pod Pasłękiem

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pośmiertnie awansował na stopień kapitana oraz odznaczył Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, pilota, który w ubiegłym tygodniu zginął w...

Zamknij
RadioOlsztynTV