Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni zabezpieczyli mieszkańców Olsztyna przed naciskami inwestorów i utrzymali zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Sesja rady miasta w Olsztynie

Olsztyńscy radni mijającej kadencji spotkali się na ostatniej sesji. Do omówienia przygotowali 14 punktów.

Radni postanowili zabezpieczyć mieszkańców Olsztyna przed nadmiernymi naciskami inwestorów. Ustalenie maksymalnych odległości od szkół i przedszkoli, a także terenów wypoczynku i rekreacji na 750 metrów – to reakcja na ustawę o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych.

Uchwała obostrza przepisy na korzyść mieszkańców – mówi Robert Szewczyk, radny PO i przewodniczący komisji inwestycji i rozwoju.  Radni wprowadzili również obowiązek zapewnienia dostępu do sieci ciepłowniczej oraz wymagań w zakresie liczby miejsc parkingowych.

Nie będzie też likwidacji zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie  22, ale będzie o 60 więcej pozwoleń na sprzedaż napojów wyskokowych. Po burzliwej dyskusji olsztyńska Rada Miasta podjęła ostatnią decyzję w mijającej kadencji. Radni PO chcieli całkowitej likwidacji zakazu, jednak musieli się zadowolić jedynie zwiększeniem liczby koncesji.

Prezydent Piotr Grzymowicz nie ukrywał, że po konsultacjach z komisją rozwiązywania problemów alkoholowych jest w stanie przystać na zwiększenie liczby pozwoleń, ale nie na likwidację zakazu. Z kolei radny PiS – Dariusz Rudnik – przyznał, że przegłosowana wcześniej uchwała zlikwidowała problem, z jakim borykało się wielu mieszkańców Olsztyna.

Zgodnie z wcześniej podjętą uchwałą, na terenie gminy Olsztyn obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach od 22 wieczorem do 6 rano.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, ustawa, Olsztyn, inwestor, przepisy
Piotr Grzymowicz: Moje działania zostały przyjęte z aprobatą i mieszkańcy wybrali rozwój

Piotr Grzymowicz ponownie będzie rządził Olsztynem. W II turze wyborów samorządowych pokonał Czesława Małkowskiego. Zwycięzca drugiej tury był gościem wyborczego poranka w Radiu Olsztyn. Jak mówił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV