Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni przyjęli budżet Elbląga. Klub PiS wprowadził poprawki na 900 tys. złotych

Sesja budżetowa w Elblągu, fot. M.Stankiewicz

22 głosami za, przy 3 wstrzymujących się radni przyjęli budżet Elbląga na 2018 rok. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wprowadził własne projekty na prawie 900 tysięcy złotych.

Po raz pierwszy w historii elbląskiej rady stało się to podczas sesji, ale bez dyskusji nad nowymi uchwałami, co kwestionowała opozycja i prezydent.

Wszystko działo się zgodnie z przepisami. Zapowiadaliśmy, że przedstawimy poprawki na sesji i jakie to będą poprawki

– wyjaśnia przewodniczący elbląskiej Rady Miasta Marek Pruszak z Klubu PiS.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podziękował za przyjęcie projektu. Jego zdaniem poprawki nie będą miały większego wpływu na miejskie wydatki.

Podziękowałem za poparcie budżetu 22 radnym. Zmiany wprowadzone poprawkami to jedna tysięczna budżetu, nie zmieniające istotnie  charakteru ani propozycji budżetu. Tylko nie zostało to zrobione z godnie z procedurą

– powiedział prezydent Wróblewski.

Budżet Elbląga na rok 2018 wynosi 611 milionów złotych. Przewiduje nadwyżkę w wysokości 25 milionów oraz dalszą spłatę zadłużenia, które wynosi teraz ponad 300 milionów złotych. Większość w radzie czyli Klub PiS uważa, że budżet jest słaby i brak w nim inwestycji służących mieszkańcom.

Sesja budżetowa w Elblągu, fot. M.Stankiewicz

Autorka: M. Stankiewicz
redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, sesja
Radni PiS w Elblągu chcą wprowadzić do budżetu budowę wiaduktu, obiektów sportowych i obniżkę cen biletów

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, mający większość w elbląskiej Radzie Miasta zgłasza szereg poprawek do przyszłorocznego budżetu Elbląga - poinformowali radni na specjalnej konferencji. Głosowanie już...

Zamknij
RadioOlsztynTV