Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS nie zgadzają się na podwyżki w Olsztynie. „Takie działanie jest zupełnie nie w porę”

konferencja radnych PiS Fot. M. Kwiatkowska

Radni klubu PiS w olsztyńskiej radzie miasta nie zgadzają się na proponowane podwyżki cen biletów autobusowych w mieście. Bilet ma teraz kosztować 4 złote, czyli o 60 groszy więcej, niż do tej pory. Ta propozycja prezydenta Olsztyna będzie poddana głosowaniu podczas jutrzejszej sesji rady.

– Naszym zdaniem taka podwyżka jest co najmniej kontrowersyjna i zupełnie nie w porę – mówił podczas konferencji prasowej szef klubu radnych PiS Radosław Nojman.

Czy to jest realizacja polityki miasta turystycznego? Nie widzimy tu spójności. Szczególnie teraz, w okresie pandemii, w czasie, kiedy jest problem z terminowością kursów w związku z pracami drogowymi w mieście.

00:00 / 00:00

Radni klubu PiS przygotowali listę pytań do prezydenta miasta w związku z podwyżką cen biletów, uważają także, że potrzebny jest zewnętrzny audyt funkcjonowania transportu publicznego w Olsztynie.

Radni mają jutro głosować w sprawie całego pakietu podwyżek – więcej mają zapłacić restauratorzy za swoje ogródki, proponowany jest powrót do stawek sprzed pandemii. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy „Obecnie, gdy gastronomia ponownie może działać, zarówno w lokalach, jak i poza nimi, a okres letni pozwolił na częściowe zrekompensowanie strat, zasadny stał się powrót do pierwotnego poziomu stawki opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne, tj. ze stawki 0,26 zł za mkw. dziennie do stawki 0,40 zł za mkw. dziennie”.

Zmienić się mają także stawki opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych oraz usługi w miejskich domach przedpogrzebowych.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, podwyżka, radny, radni, Prawo i Sprawiedliwość, komunikacja miejska
Koronawirus nie odpuszcza. Przewoźnicy przypominają o zasadach bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Wzrost zachorowań na COVID-19 spowodował, że wiele instytucji i urzędów przeszło na tryb pracy zdalnej. To uczula mieszkańców największych miast regionu do zachowania zasad bezpieczeństwa także...

Zamknij
RadioOlsztynTV