Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Radni Elbląga przyjęli przyszłoroczny budżet

Budowa torowiska w ciągu ul. Grota-Roweckiego i 12 Lutego oraz rozpoczęcie budowy wiaduktu na Zatorze – to tylko część inwestycji, które będą realizowane w Elblągu.

Radni przyjęli budżet na 2017 rok. Wyniesie on 602 miliony złotych. Za planem finansów zagłosowało 17 radnych, a 7 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreśla, że jest to budżet bez zadłużania miasta, nastawiony na inwestycje. Radni opozycyjni zauważyli, że większość inwestycji jest uzależniona od pozyskania pieniędzy z zewnątrz, a to ich zdaniem jest niebezpieczne.

Od głosu wstrzymało się kilkoro radnych Prawa i Sprawiedliwości, m.in. przewodniczący rady Marek Pruszak. Jego zdaniem budżet jest asekuracyjny i mało rozwojowy. – Brakuje w nim m.in. budowy ronda na ul. Grottgera i Łęczyckiej – dodaje.

– Budżet zaplanowany na 2017 zakłada zmniejszenie długu miasta o 5 i pół miliona złotych – podkreśla z kolei prezydent Witold Wróblewski. Na inwestycje Elbląg przeznaczy 61 milionów złotych, czyli prawie 10 procent budżetu. Po raz drugi samorząd zanotuje nadwyżkę operacyjną w wysokości prawie 24 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Olbryś

 

(aol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budżet
Mieszkańcy Elbląga zapłacą więcej za wywóz śmieci

1 marca 20167 roku w Elblągu wejdzie w życie podwyżka za wywóz śmieci. Podstawowa opłata dla osób segregujących odpady ma wynieść 9 złotych i 50 groszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV