Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga zapłacą więcej za wywóz śmieci

1 marca 20167 roku w Elblągu wejdzie w życie podwyżka za wywóz śmieci.

Podstawowa opłata dla osób segregujących odpady ma wynieść 9 złotych i 50 groszy – obecnie jest to 8 złotych, a dla niesegregujących 16 złotych i 63 grosze – obecnie 14 złotych.

Elbląscy radni przyjęli stawki zaproponowane przez prezydenta, ale z zastrzeżeniami. Z inicjatywy klubu Prawa i Sprawiedliwości powołano specjalną komisję, która ma przeanalizować sposób gospodarowania odpadami w mieście i być może zaproponować nowe, niższe stawki.

Najprościej jest sięgnąć do kieszeni mieszkańców – uważa Zenon Lecyk z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem jest wiele do zrobienia w sferze organizacji, nie tylko poprzez zmianę opłat.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski tłumaczy, że podwyżki są konieczne, bo mieszkańcy produkują więcej śmieci, a część z nich, mimo złożonych deklaracji, nie segreguje odpadów. Dotychczasowe wpłaty od mieszkańców nie pokrywają kosztów obsługi systemu zagospodarowania odpadów. W tym roku samorząd będzie musiał dopłacić do wywozu śmieci prawie 2 miliony złotych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Olbryś

 

(aol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, śmieci
Zamiast zarabiać na paliwie olsztyński ZGOK dopłaca do niego

Zakład Gospodarki Odpadów Komunalnych w Olsztynie powinien produkować i sprzedawać najwyższej jakości paliwo z odpadów, ale za jego odbiór w trzecim kwartale tego roku dopłacił 13...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV