Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Braniewa przeciw likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu

Ratusz w Braniewie, siedziba rady miasta, fot. M. Sochacki

Radni Braniewa nie zgodzili się na likwidację Miejskiego Ośrodka Sportu i włączenie go w struktury Urzędu Miasta. Dwóch radnych zarzuca burmistrz Braniewa Monice Trzcińskiej próby „zastraszenia”.

Projekt uchwały zakładał likwidację MOS i przekazanie jego zadań wieloosobowemu stanowisku do spraw sportu, kierowanemu przez koordynatora. Miałoby to dać około 180 tys. złotych rocznie oszczędności na etatach: dyrektora, sekretarki i księgowej.

Jednak przed głosowaniem odczytano oświadczenie, pod którym podpisało się 12 radnych z NBR i Porozumienia Samorządowego. Czytamy w nim m.in., że „nie zgadzają się na próby nacisku na radnych i potępiają je”. Chodziło o wiceprzewodniczącego rady Jacka Gawrysia i radnego Tomasza Klimczaka. Pierwszy z nich, który pracuje w podlegającej miastu Administracji Budynków Komunalnych miał dostać propozycję obniżenia poborów. Drugi — decyzją burmistrz — przestał być trenerem piłkarskiej drużyny dziecięcej. Radni poprosili burmistrz Trzcińską, by wycofała projekt uchwały w obawie, że w zaistniałej sytuacji głosowanie może być nieobiektywne.

Tak się jednak nie stało i projekt likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie został poddany pod głosowanie. 12 radnych zagłosowało przeciw, a dwóch było „za”.

(kan/as)

Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, fot. M. Sochacki

Basen w Braniewie, jeden z obiektów sportowych podległych Miejskiemu Ośrodkowi Sportu, fot. M. Sochacki

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo
Rosjanie oddali w Braniewie hołd czerwonoarmistom

Ponad 300 Rosjan upamiętniło 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej na cmentarzu czerwonoarmistów w Braniewie. Wśród nich było około 200 rosyjskich motocyklistów, m.in. gubernator obwodu kaliningradzkiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV