Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radio Olsztyn rozpoczyna Urodzinowy Tydzień z Kulturą


Z okazji naszych 70. urodzin dziś rozpoczynamy jubileuszowy Tydzień z Kulturą. Będziemy go świętować wspólnie ze słuchaczami. Atrakcji nie zabraknie.

Jesteśmy z Państwem od 1952 roku, kiedy to powstała ekspozytura Polskiego Radia w Olsztynie. Pierwsze wyemitowane słowa brzmiały: „Tu mówi Olsztyn”. Wtedy rozpoczęła się historia naszej regionalnej rozgłośni. Ze słyszenia znamy się już od 70 lat!

– Z okazji urodzin, a w tym roku nasza rozgłośnia świętuje 70-lecie, spotkamy się ze słuchaczami na spektaklach teatralnych, koncercie i seansie filmowym – mówi prezes i redaktor naczelny Radia Olsztyn Leszek Sobański.

Ze wszystkimi tymi instytucjami kultury współpracujemy. Np. tworzymy słuchowiska i zapraszamy gości do programów. Nasz słuchacz jest też gościem kina czy teatru, czy filharmonii.

00:00 / 00:00

Bilety na wydarzenia Urodzinowego Tygodnia z Kulturą można było wygrać w programach Radia Olsztyn oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Poniedziałek 19 września

Urodzinowy Tydzień z Kulturą inaugurujemy projekcją filmu „Orlęta. Grodno ‘39” w olsztyńskim kinie „Helios”.

Wtorek 20 września

We wtorek z najmłodszymi słuchaczami oraz ich opiekunami o godzinie 17 spotkamy się w Olsztyńskim Teatrze Lalek na spektaklu „Fru – Fru”. To niezwykła opowieść o dorastaniu dziecka.

Środa 21 września

O godzinie 18 zapraszamy do Teatru im. S. Jaracza na spektakl „Lekarz na telefon” – jednoosobową farsę autorstwa Borbali Szabó.

Czwartek 22 września

Przygotowaliśmy też coś dla miłośników muzyki. W czwartek w murach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zabrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu trzech tenorów, czyli zespołu „Tre Voci”.

Piątek 23 września

Gala Jubileuszowa w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej z udziałem zespołu „Tre Voci”.

Partnerami Urodzinowego Tygodnia z Kulturą są Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto, Auto Idea Olsztyn oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Radio Olsztyn, Tydzień z Kulturą
W regionie trwają Europejskie Dni Dziedzictwa. Zobacz program

22 wydarzenia w jeden dzień. Na Warmii i Mazurach trwają Europejskie Dni Dziedzictwa. W drugi i ostatni weekend tegorocznego wydarzenia organizowane są spotkania, wycieczki, plener malarski,...

Zamknij
RadioOlsztynTV