Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie trwają Europejskie Dni Dziedzictwa. Zobacz program

22 wydarzenia w jeden dzień. Na Warmii i Mazurach trwają Europejskie Dni Dziedzictwa. W drugi i ostatni weekend tegorocznego wydarzenia organizowane są spotkania, wycieczki, plener malarski, czy projekcje filmowe w całym regionie.

To też wyjątkowa okazja, by poznać zabytki i miejsca związane z naszą historią, do których na co dzień nie ma dostępu. To też wyjątkowa okazja, by poznać zabytki i miejsca związane z naszą historią, do których na co dzień nie ma dostępu. Do Fromborka zaprasza ks. dr Jacek Wojtkowski – dyrektor Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny.

Proponujemy warsztaty z kaligrafii w Wozowni Sztuk. Po raz pierwszy będzie można odwiedzić strych katedry i zobaczyć to wyjątkowe miejsce z oryginalną więźbą pochodzącą z XVI i XV wieku. W koncercie, który rozpocznie się o godzinie 16 wystąpi Krzesimir Dębski z muzyką filmową. To jeden z koncertów w ramach  trasy z okazji 50. rocznicy działalności artystycznej.

00:00 / 00:00

Wśród dzisiejszych wydarzeń są: premiera filmu o historii ełckiego zamku w Muzeum Historycznym w Ełku, wycieczka i warsztaty w Zwierzewie nad jeziorem Szeląg, wystawa o architekturze dawnego Kurzętnika i gawęda Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła w Bibliotece Publicznej w Pasłęku.

Wszystkie wydarzenia Europejskich Dni Dziedzictwa są bezpłatne, ich opis można znaleźć na stronie edd.nid.pl

Na Warmii i Mazurach trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

W Grunwaldzie zainaugurowano Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Europejskie Dni Dziedzictwa, wydarzenia, Muzeum Historyczne w Ełku, Biblioteka Publiczna w Pasłęku, Zwierzewo
Zmarł reżyser Jean-Luc Godard

W wieku 91 lat zmarł reżyser Jean-Luc Godard. Współpracujący z Radiem Olsztyn krytyk filmowy Łukasz Adamski powiedział, że odszedł „papież Nowej Fali”. Jean-Luc Godard był jednym...

Zamknij
RadioOlsztynTV