Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyszłość wiążą z wojskowym mundurem. Dziś doskonalili swoje umiejętności

Fot. WOT

Terytorialsi z Braniewa uczestniczą w szkoleniu uczniów z klas mundurowych. Są to zajęcia praktyczne. Uczestniczyli w nich kadeci z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu.

Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie – informuje podporucznik Anna Szczepańska z 43. batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

Podporucznik Szczepańska podkreśla, że uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii. Wielu z nich planuje swoją przyszłość związać właśnie z wojskowym mundurem. Niektórzy już wstąpili w szeregi 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43. batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że zajęcia z młodzieżą prowadzą profesjonalni instruktorzy. Szkolenie uzupełnia wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole podczas zajęć z Edukacji Obronnej.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczeń, szkolenie, WOT
Czy „zagrożenie” nauczaniem zdalnym zmobilizuje do szczepień?

W czterech elbląskich szkołach konieczne było wyłączenie pojedynczych klas na kwarantannę po tym, jak zachorowało na COVID-19 troje uczniów i jedna osoba z obsługi. Z izolacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV