Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemyt bursztynu na przejściu w Gronowie. Rosjanin chciał przewieźć ponad 800 gramów kruszcu

Fot. www.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili na przejściu granicznym w Gronowie przemyt wyjątkowych bryłek bursztynu.

Do odprawy celnej na przejściu granicznym w Gronowie zgłosił się obywatel Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna zadeklarował, że przewozi dozwoloną normę papierosów. Funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie zdecydował jednak o skierowaniu pojazdu do szczegółowej kontroli. W trakcie przeszukania okazało się, że mężczyzna ukrył pod ubraniem 820 gramów bursztynu – podaje starszy rachmistrz Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Kamień zawierał inkluzje, czyli skamieniałe organizmy owadów. Podjęto decyzję o wycenie kruszcu przez rzeczoznawcę, ponieważ może on mieć znaczną wartość. Wobec Rosjanina wszczęto sprawę karną skarbową, a za swój czyn odpowie przed sądem. To trzeci przemyt bursztynu udaremniony na granicach Warmii i Mazur z Rosją w tym roku.

Łącznie zatrzymano ponad 13,5 kg tego cennego kruszcu.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, Gronowo, bursztyn, przejście graniczne
Utrudnienia na przejściu granicznym w Gronowie. Dziś straż graniczna radzi omijać to przejście

Warmińsko - Mazurska Straż Graniczna poinformowała o czasowych utrudnieniach w ruchu na drogowym przejściu granicznym z Federacją Rosyjską w Gronowie. Dziś od godziny 10 do 16...

Zamknij
RadioOlsztynTV