Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Przejęcie pakietu kontrolnego przyspieszy rozwój regionu”. Posłuchaj Porannych Pytań

Wiceminister Andrzej Śliwka. Fot. P. Getka

Skarb Państwa chce żeby port w Elblągu się rozwijał – przekonywał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, z którym rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Przejęcie pakietu kontrolnego spółki zarządzającej portem przez Skarb Państwa przyspieszy rozwój regionu – twierdzi wiceminister Andrzej Śliwka.

Skarb Państwa, Prawo i Sprawiedliwość i ja osobiście chciałbym, żeby Elbląg korzystał z potencjału jaki ma, i żeby rzeczywiście Port Morski i Elbląg był miastem portowym tak jak to kiedyś miało miejsce.

Mamy nadzieję, że prezydent Elbląga zmieni zdanie i zacznie działać na rzecz mieszkańców – mówił w Radiu Olsztyn wiceminister aktywów państwowych. Andrzej Śliwka dodał, że są jeszcze alternatywne rozwiązania.

W planie alternatywnym jest rozmowa z podmiotami, które są właścicielami nabrzeży. Nie ukrywam, że z kilkoma takimi podmiotami rozmawiałem i zainteresowani jest duże. Przedsiębiorcy widzą w tym duże możliwości. Elbląg ma epokową szansę.

Ministerstwo aktywów państwowych oferuje władzom Elbląga 100 milionów złotych na inwestycje w porcie. W zamian chciałoby otrzymać pakiet kontrolny akcji spółki zarządzającej obiektem. Władze miasta nie akceptują oferty i oczekują, że rząd zapłaci między innymi za pogłębienie ostatniego docinka toru wodnego prowadzącego do nabrzeży.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port, port morski, Andrzej Śliwka
Andrzej Śliwka komentuje wyniki ankiety dotyczącej portu w Elblągu

Jeden na Jednego, czyli czwartkowe rozmowy z politykami. Gościem Andrzeja Piedziewicza był wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. Wyniki ankiety dotyczącej portu w Elblągu Urząd Miasta Elbląga...

Zamknij
RadioOlsztynTV