Przegrana Startu w pierwszym domowym meczu

Szczypiornistki Startu Elbląg przegrały pierwsze domowe starcie w tym sezonie superligi. Uległy MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski 24:28, do przerwy prowadząc 15:11.

Przypomnijmy, że zespoły mierzyły się po raz pierwszy od 5 miesięcy. Ostatni mecz w poprzednim sezonie przegrały elblążanki, a w pozostałych drużyny szły niemal łeb w łeb. Jak to wyglądało dziś?

Do przerwy prowadził Start – 15:11. Jednak przyjezdne zaczęły odrabiać straty i mniej więcej od 40. minuty był remis – po 18. Potem MKS wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie spotkania trafiły do bramki gospodyń 17 razy, a elblążanki – 9.

– Piotrcovia i my mamy nowy skład i tak naprawdę boisko zweryfikuje, kto wyjdzie zwycięsko z tego meczu. Każdy mecz jest inny, chcemy zdobyć 3 punkty i to jest nasz główny cel – mówi Nikola Głębocka.

– Nasz dzisiejszy rywal był z wyższej półki – przyznał szkoleniowiec elbląskiej drużyny.

W czwartej kolejce superligi Start ponownie zagra na wyjeździe. Podopieczne Romana Monta w środę, 5 października, zmierzą się z JKS-em Jarosław. Początek tego spotkania o 19.30.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Piłka ręczna
Przegrana szczypiornistów Warmii

Drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie i pierwsza przegrana - szczypiorniści Warmii Olsztyn nie dali rady MKS-owi Olimpia Piekary Śląskie. Przegrali drugi w tym sezonie mecz...