Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedszkole i żłobek z rządowych programów już na półmetku

Fot. Agnieszka Chmielewska

Jeszcze w sierpniu stanie konstrukcja nowego przedszkola i żłobka na elbląskim osiedlu Zatorze. Jak zapewniają władze Elbląga będzie to najnowocześniejsza placówka oświatowa w mieście: energooszczędna i ekologiczna.

Obiekt ma być oddany już w listopadzie. Budynek powstaje z drewnianych elementów prefabrykowanych. – Ten montaż przebiega bardzo szybko, ściany rosną w mgnieniu oka, więc niebawem zakończy się I etap – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Zaraz potem zaczną się prace wykończeniowe – dotyczy to samego obiektu, czyli sal dla dzieci i zaplecza oraz jego otoczenia. Powstaną tam m.in. place zabaw dla przedszkolaków i dzieci ze żłobka.

Nowe przedszkole zastąpi starą placówkę, a żłobek będzie pierwszym w tej części miasta. Całość kosztować ma niespełna 10 milionów złotych, z czego prawie 6 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a prawie 2 mln z rządowego programu Maluch.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, żłobek, inwestycja
Zaczyna się budowa nowej linii tramwajowej. Co czeka mieszkańców Olsztyna?

Dwa lata poważnych utrudnień na drogach – to od najbliższego weekendu czeka mieszkańców Olsztyna. Wszystko w związku z budową nowej linii tramwajowej. Nowa linia tramwajowa pobiegnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV