Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedświąteczny czas to raj dla oszustów. Co zrobić, aby nie stracić pieniędzy?

Fot. fotolia.pl

Przedświąteczny czas internetowych zakupów powinien być także czasem naszej wzmożonej czujności w sieci.

Policjanci ostrzegają przed internetowymi oszustami coraz chętniej podszywającymi się pod firmy kurierskie i wysyłającymi sms-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki. To umożliwia im wyłudzenie pieniędzy z konta bankowego.

Policjanci z wydziału ds. zwalczania cyberprzestępczości prowadzą w tej chwili kilka spraw dotyczących oszustw internetowych. O jednej z nich mówi Jakub Sawicki z elbląskiego biura prasowego KMP:

Na początku grudnia jeden z pokrzywdzonych miał dopłacić do rzekomej paczki 1,5 zł. Okazało się, że z jego konta zniknęło 15 000 złotych. Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

00:00 / 00:00

Jest apel, by próby oszustw zgłaszać policji.

Fot. KMP Elbląg

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, internet, apel, zakupy, oszuści
Gdzie się podziało 100 tysięcy euro? Pieniądze zniknęły z kasy olsztyńskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji

Olsztyński zarząd CBŚP w jednym ze śledztw zabezpieczył dużą kwotę pieniędzy w gotówce. Teraz okazało się, że brakuje 100 tysięcy euro. Biuro prasowe CBŚP potwierdza, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV