Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces obywatela Indii oskarżonego o podwójne zabójstwo i usiłowanie zabójstwa

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. Fot. P. Getka

23 grudnia zeszłego roku w gospodarstwie agroturystycznym w gminie Olsztynek obywatel Indii Jacob K. zabił ciosami nożem swojego rodaka oraz obywatela Egiptu, a drugiego rodaka ranił.

Według Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, oskarżony w czasie zabójstwa popełnienia tych czynów miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem.

Według prokuratorskich ustaleń, Jacob K. w grudniu 2018 roku rozpoczął pracę w Olsztynku. Po zaledwie kilku dniach został zwolniony, ale nadal przebywał w miejscu zakwaterowania – gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka wraz z innymi obcokrajowcami.

Między nim a współlokatorami narastał konflikt, którego powodem miało być m.in. wszczynanie przez niego awantur i kłótliwość. W przeddzień tragedii Egipcjanin, który padł ofiarą zabójcy, poinformował agencję pośrednictwa pracy w Warszawie o problemach z Jacobem K., po czym otrzymał od jej pracownika polecenie, by następnego dnia umieścić go w autobusie do Warszawy.

23 grudnia rano między zabójcą a Egipcjaninem doszło do kłótni. W pewnym momencie podejrzany zaatakował i zabił nożem swoją ofiarę. Następnie zabił obywatela Indii, a następnie próbował zabić drugiego rodaka, ale ten – mimo ran – uciekł. Jeszcze tego samego dnia Jacob K. został zatrzymany, a dzień później tymczasowo aresztowany.

Dziś, w pierwszym dniu procesu, Jacob K. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Ponieważ nie zna żadnego europejskiego języka, sąd zapewnił mu dwóch tłumaczy: z języka malajalam – jedynego, którym oskarżony się posługuje – na język angielski i z angielskiego na polski.

Kolejne terminy rozpraw zostały wyznaczone jutro i pojutrze.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, zabójstwo, Hindus
Zabójstwo 68-letniej kobiety. Zatrzymano dwie osoby

Prokuratura wyjaśnia okoliczności zabójstwa 68-letniej kobiety w Olecku. Rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz poinformował, że w sprawie zatrzymano dwie osoby. Ciało kobiety znaleziono w...

Zamknij
RadioOlsztynTV