Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura złożyła apelację od wyroku w sprawie byłego prezydenta Olsztyna. Czy proces o zgwałcenie ciężarnej urzędniczki wróci na wokandę?

Ogłoszenie wyroku w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego (28 grudnia 2018 r.). Fot. Agnieszka Podbielska

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku złożyła apelację od wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Apelację rozpozna Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Rzecznik białostockiej Prokuratury Okręgowej Łukasz Janyst poinformował, że apelacja została wniesiona, ponieważ prokuratura nie zgadza się z ustaleniami faktycznymi sądu w tej sprawie. – Te ustalenia w konsekwencji doprowadziły do uniewinnienia oskarżonego. Ocena prokuratury jest odmienna – powiedział prokurator.

Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia został uniewinniony od dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na ciężarnej urzędniczce ratusza. Czynów miał się dopuścić, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu ub. roku zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony. Obie sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami.

Od początku ujawnienia tzw. seksafery w styczniu 2008 roku Czesław Jerzy Małkowski powtarzał, że jest niewinny.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarzuty, Czesław Jerzy Małkowski
Mamed Ch. z prokuratorskimi zarzutami. Jest podejrzany o paserstwo, namawianie do spalenia auta i naruszenie nietykalności cielesnej

Olsztyński zawodnik MMA Mamed Ch. został zatrzymany w śledztwie dotyczącym paserstwa luksusowych samochodów. Prokuratura krajowa postawiła mu siedem zarzutów w tej sprawie. W latach 2016-2017 miał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV