Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie mieszkań w Centaurusie. „Oszukano nas”

fot. Przemysław Getka

Prokuratura Regionalna w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Krajowej wszczęła śledztwo w sprawie mieszkań w olsztyńskim Centaurusie. Mieszkania miały być oddane do użytku 2 lata temu.

– Tymczasem ich nabywcy, którzy zapłacili za nie w stu procentach, dostają od dewelopera kolejne pisma z kolejnymi terminami odbioru, a na budowie nic się nie dzieje – mówi jedna z niedoszłych właścicielek mieszkania Justyna Witkowska.

Teraz nie boję się powiedzieć, że nas oszukano. Mówię to głośno – to jest oszustwo! Ja byłam zapewniana, że wejdę do swojego mieszkania długi czas temu, bo mieszkanie kupiłem 2 lata temu. 2 lata czekam na swoje mieszkanie opłacone w stu procentach i nie mam żadnej odpowiedzi.

00:00 / 00:00

Zawiadomienie w prokuraturze w sprawie działań dewelopera złożyła senator Lidia Staroń, do której nabywcy mieszkań zgłosili się z prośbą o pomoc.

Wszczęcie postępowań cywilnych to pierwsza rzecz, ale dla nas najważniejsza rzecz to przede wszystkim zabezpieczenie majątku firmy. Dzisiaj mamy wszczęte postępowanie karne i nadzór prokuratury krajowej. Trzeba działać szybko, bo nie wiemy, czy ktoś nie wyprowadzi tego majątku, bo chodzi o majątek tych osób.

00:00 / 00:00

Nabywcy mieszkań obawiają się, że deweloper celowo przedłuża terminy ich odbioru, bo chce doprowadzić do odstąpienia od umów.

Tymczasem deweloper tłumaczy opóźnienia w oddaniu mieszkań pandemią i wojną w Ukrainie, ale nabywcy podkreślają, że 2 lata temu nie było jeszcze takich problemów. Poza tym deweloper równolegle prowadzi inwestycje w innych miastach, a w Centaurusie ukończył część biurową i hotelową, które już działają i przynoszą mu zyski.

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, mieszkanie, mieszkania, deweloper, oszustwo, postępowanie, Lidia Staroń
Śmierć na izbie wytrzeźwień. Prokuratura prowadzi postępowanie

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe prowadzi postępowanie w sprawie śmierci 42-letniego mężczyzny w olsztyńskiej izbie wytrzeźwień przy ulicy Metalowej. 20 sierpnia Mariusz G. trafił pijany do olsztyńskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV