Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura wskazała trzeciego winnego tragedii w Długim Borku. W ubiegłym roku w zakładzie utylizacji zginęło trzech pracowników

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie przedstawiła zarzuty trzeciemu podejrzanemu w śledztwie wszczętym po wypadku, w którym zginęło trzech pracowników firmy utylizacyjnej.

Do tragedii doszło w Długim Borku w sierpniu 2017 roku podczas pobierania próbek do badań z nowej partii dostarczonych odpadów. Według prokuratury jeden z pracowników pobrał próby ze zbiornika służącego do wstępnej utylizacji, gdzie zasłabł i zmarł wskutek uduszenia. Dwaj inni próbowali go ratować i również zginęli.

Najpierw zarzut niemyślnego spowodowania śmierci trzech pracowników przez niedopełnienie obowiązków związanych z nadzorem nad ich pracą w zakresie BHP usłyszał brygadzista Mirosław W. Zarzut niedopełnienia obowiązków przedstawiono w połowie grudnia specjaliście ds. BHP Radosławowi G. ,a dziś przedstawiciel kierownictwa tego zakładu Dariusz Ś. Według prokuratury podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Zakład w Długim Borku zajmuje się kompleksową utylizacją odpadów pochodzenia zwierzęcego, a także zagospodarowaniem odpadów kuchennych i przeterminowanej żywności.

 

Autor: PAP
Redakcjas: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, prokurator, sledztwo, szczytno, pracownicy
Areszt tymczasowy dla obcokrajowca podejrzanego o zabójstwo dwóch osób. 28-latkowi grozi dożywocie

28-letni obywatel Indii podejrzany o zabójstwo dwóch osób i zranienie jednej osoby nożem ma zasądzony areszt tymczasowy. Na wniosek prokuratury zdecydował o tym olsztyński sąd. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV