Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura oskarżyła Lucynę D. o potrójne morderstwo

41-letnia matka przyznała się do zamordowania trójki swoich nowo narodzonych dzieci. Ich ciała schowała w zamrażarce. Fot. policja

Jest akt oskarżenia wobec matki dzieci, których ciała w kwietniu zeszłego roku policjanci znaleźli w zamrażalniku w jednym z domów w Lubawie.

Lucyna D. jest jedyną osobą, której prokuratura w Elblągu postawiła zarzuty. Wcześniej, za znęcanie się nad żoną, skazano męża kobiety.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Anita Kniga-Węzik, akt oskarżenia przeciwko Lucynie D. trafił do Sądu Okręgowego w Elblągu. Kobiecie zarzucono potrójne zabójstwo swoich nowo narodzonych dzieci. We wszystkich trzech przypadkach chłopcy zostali uduszeni.

00:00 / 00:00

Lucyna D. była badana przez biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że była poczytalna. Kobiecie grozi dożywocie. Obecni przebywa w areszcie. Sprawa jest bardzo obszerna i obejmuje 11 tomów akt. Na razie nie wiadomo kiedy sąd wyznaczy pierwszy termin rozprawy. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morderstwo, Lubawa, zamrażarka, Lucyna D., matka
Jutro akt oskarżenia ws. zabójstwa noworodków z Lubawy

Prokuratura Okręgowa w Elblągu przygotowuje akt oskarżenia wobec matki dzieci, których ciała w kwietniu zeszłego roku policjanci znaleźli w zamrażalniku w jednym z domów w Lubawie....

Zamknij
RadioOlsztynTV