Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokurator zajmująca się sprawą Amber Gold stanie przed sądem w Elblągu. Znamy termin rozprawy

Fot. Przemysław Getka

Sąd Rejonowy w Elblągu wyznaczył termin pierwszej czynności w procesie gdańskiej prokurator Barbary K., która zajmowała się sprawą Amber Gold w latach 2009-2012.

Posiedzenie sądu odbędzie się na początku września.O tym, że proces będzie toczył się w Elblągu zdecydował Sąd Najwyższy.

Sąd Rejonowy wyznaczył na 6 września posiedzenie w kwestii rozważenia możliwości umorzenia postępowania

– informuje rzecznik Sądu Okręgowego Tomasz Koronowski.

Sprawa wraz z obszerną dokumentacją wpłynęła do Elbląga na początku roku. Została zarejestrowana w repetytorium i skierowana do systemu, który wylosował sędziego referenta. Tak formalnie rozpoczęła się procedura w wydziale karnym. Prokuratura stawia Barbarze K. zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Sprawę miał początkowo prowadzić Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ. W grudniu ubiegłego roku wystąpił on z wnioskiem do Sądu Najwyższego o przeniesienie jej do innego sądu, gdyż Barbara K. była prokuratorem w Gdańsku.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, sąd okręgowy, sąd rejonowy, Amber Gold, Tomasz Koronowski
Mecenas Obara o orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości wobec byłych więźniów obozów koncentracyjnych

Orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości jest bardzo niekorzystne dla byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i osób represjonowanych przez III Rzeszę - ocenia olsztyński mecenas Lech Obara. Unijny...

Zamknij
RadioOlsztynTV