Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profesor Wojciech Maksymowicz zostaje na stanowisku: „Sprawa nie została jeszcze zakończona, nadal mam zastrzeżenia”

Collegium Medicum UWM. Fot. D. Grzymska

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przyjął uchwałę o przyjęciu poprawek do nowego statutu uczelni.

Nowe zasady będą obowiązywały od października 2019 roku. Poprawki dotyczyły różnych uregulowań. Większość kluczowych, w kontekście ostatnich wydarzeń dotyczących funkcjonowania Wydziału Zdrowia Collegium Medicum, zostało odrzuconych – informuje rzeczniczka uczelni Wioletta Ustyjańczuk.

Proponowana przez rektora Maksymowicza poprawka dotycząca przepisów przejściowych i wpisania struktury jednostki szkoły zdrowia publicznego do statutu nie została przyjęta. 39 głosów było przeciwko, 6 na tak, 13 osób się wstrzymało.

Jeszcze wczoraj twórca akademickiej medycyny w Olsztynie profesor Wojciech Maksymowicz od decyzji senatu uzależniał poddanie się do dymisji z funkcji prorektora Collegium Medicum.

Inną kwestią było zobligowanie rektora uniwersytetu Ryszarda Góreckiego do przeprosin profesor Anny Doboszyńskiej. Ta kilka dni temu zrezygnowała z fotela dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu. Miała być publicznie pomówiona przez rektora o działanie na szkodę Collegium Medicum. Przeprosiny padły wczoraj podczas konferencji zorganizowanej na uczelni.

Dziś profesor Wojciech Maksymowicz pomimo nieprzychylnej decyzji senatu zadeklarował, że zostanie na stanowisku. Dodaje, że sprawa nie została jeszcze zakończona.

Mam nadal te zastrzeżenia, które miałem. Konkretne poprawki podtrzymujące moje stanowisko dotyczące Wydziału Nauk o Zdrowiu przedstawię w późniejszym czasie. Nawet najlepszy status ma prawo być zmieniany i apelowałem do pana rektora o koncyliarność i wzięcie pod uwagę tego, że jest ogromne poruszenie wśród studentów i pracowników naszego wydziału i nie można tego pominąć.

00:00 / 00:00

Kiedy do takich rozmów dojdzie jeszcze nie wiadomo.

Czytaj także:

Rektor UWM wysłał pismo do byłej dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

Spór we władzach uniwersytetu w Olsztynie. Profesor Wojciech Maksymowicz grozi podaniem się do dymisji

Wydział Nauk o Zdrowiu od października przekształci się w Szkołę Zdrowia Publicznego. Dziekan składa rezygnację

Absolwenci wydziału medycznego UWM. Fot. A. Skrago

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, uniwersytet, Wojciech Maksymowicz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Collegium Medicum, Wioletta Ustyjańczuk, Wydział Zdrowia
„Jeżeli prof. Doboszyńska poczuła się urażona, to przepraszam”. Rektor UWM wysłał pismo do byłej dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

Spór we władzach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prorektor ds. Collegium Medicum, twórca akademickiej medycyny w Olsztynie profesor Wojciech Maksymowicz grozi podaniem się do dymisji. Sprawa zaczęła się w...

Zamknij
RadioOlsztynTV