Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prof. Wojciech Maksymowicz: Etyka pozostaje sumieniem każdej osoby

fot. Przemysław Getka

Aborcja nie jest problemem światopoglądowym, tylko biologicznym, prawnym i etycznym – podkreślił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Porozumienia prof. Wojciech Maksymowicz.

W tym tygodniu prof. Maksymowicz odszedł z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jak podkreślił, wpływ na decyzję miała sytuacja związana z pandemią.

Jest ogromna potrzeba i trzeba było według mnie zademonstrować tym wszystkim kolegom, którzy się trochę wahają, przyglądają, a nieraz są dużo młodsi i mniej ryzykują, żeby jednak trochę pomyśleć, że w sytuacji prawdziwego, lawinowego zagrożenia, trzeba to zrobić po prostu.  

Prof. Maksymowicz dodał, że decyzja była podyktowana również złą współpracą z Ministerstwem Zdrowia.

Rzeczywiście w funkcjonowaniu zdolności i potrzeby mojej osoby jako tej, która doradzała czy koordynowała spotkania z ekspertami i liczyła na stworzenie sieci działań wspólnych, to właściwie wyczerpała się moja aktywność i wpływ na to.

To był niefortunny moment na wyrok – tak o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej powiedział prof. Maksymowicz.

Nawet tak niezależne ciało jak Trybunał Konstytucyjny powinien brać pod uwagę sytuację i okoliczności oraz wszelkie możliwości działań prawnych, aby takich działań nie robić. Jest to absolutnie zły moment na tak straszne emocje.

Prof. Maksymowicz zaapelował do młodych ludzi, szczególnie studentów Collegium Medicum UWM o ograniczenie protestów ulicznych i demonstrowanie swoich przekonań w innej formie, bez narażania się na zakażenie koronawirusem.

Do wysłuchania Porannych Pytań z prof. Wojciechem Maksymowiczem zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Poranne Pytania, Krzysztof Kaszubski
Lewica chce, by Parlament Europejski zajął się sprawą praw kobiet w Polsce. PiS uważa, że to próba zwrócenia na siebie uwagi

Zapowiedź Lewicy to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu nieuleczalnych chorób płodu jest niezgodna z konstytucją. Lewica chce, by sprawą praw kobiet...

Zamknij
RadioOlsztynTV