Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces 30-latka oskarżonego o brutalny mord odroczony

30-letni Michał G. oskarżony jest o brutalne zamordowanie 87-latki na olsztyńskich Nagórkach. Fot. KWP Olsztyn

Do czerwca odroczono kolejną rozprawę dotyczącą brutalnego morderstwa starszej kobiety na działkach na olsztyńskich Nagórkach.

Wczoraj w sądzie rejonowym w Olsztynie ruszył proces 30-letniego Michała G. oskarżonego o brutalne zabicie, w czerwcu ubiegłego roku, 87-letniej Zofii C. Kobieta została napadnięta na terenie ogrodów działkowych na Nagórkach. W wyniku poważnych obrażeń zmarła w szpitalu. Michałowi G. postawiono dwa zarzuty: zabójstwa i wykonania innej czynności seksualnej.

Dziś sąd przesłuchał kolejnych świadków, jednak uznał, że konieczne będzie przesłuchanie Lwa Starowicza, psychiatry i biegłego z zakresu seksuologii, który badał oskarżonego mężczyznę pod kontem niepoczytalności. W czasie śledztwa Michał G. nie przyznał się do winy. Złożył jednak obszerne wyjaśnienia i tłumaczył, że działał pod wpływem dopalaczy.

Takich tłumaczeń nie przyjmuje jednak rodzina zamordowanej kobiety. Zięć Zofii C. Piotr Panrow nie kryje, że liczy na surową karę dla Michała G.

00:00 / 00:00

Z uwagi na charakter sprawy proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morderstwo, morderca, zabójca, działki, nagorki
Ruszył proces zabójcy 87-latki na olsztyńskich Nagórkach

Przed olsztyńskim sądem ruszył proces 30-letniego Michała G., oskarżonego o brutalne morderstwo starszej kobiety. Do tragedii doszło w czerwcu ubiegłego roku. 87-letnia Zofia C. została napadnięta...

Zamknij
RadioOlsztynTV