Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy w olsztyńskich placówkach edukacyjnych. Coraz więcej zakażeń wśród kadry

W 13 placówkach edukacyjnych podlegających samorządowi Olsztyna występują utrudnienia w związku z zakażeniami koronawirusem. Zakażenia wystąpiły też wśród pracowników miejskiego żłobka – poinformowała rzecznik prasowa ratusza. Wiele prywatnych przedszkoli w mieście z powodu braku kadry także jest zamkniętych.

Rzecznik prasowa olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz poinformowała PAP, że z powodu przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu lub podopiecznych występują utrudnienia w pracy 13 miejskich placówek edukacyjnych. – Chodzi o siedem przedszkoli, pięć szkół podstawowych i szkołę specjalną przysposabiającą do pracy – podała Bartoszewicz zastrzegając, że nie wszystkie placówki są zamknięte, w niektórych wyłączone z pracy są jedynie poszczególne grupy lub klasy. – Wyłączona z pracy jest też jedna grupa w miejskim żłobku – poinformowała Bartoszewicz.

Wielu dyrektorów prywatnych przedszkoli w Olsztynie zamknęło placówki lub w bardzo znaczny sposób ograniczyło ich działalność, ponieważ personel jest chory bądź przebywa na kwarantannie. Jeden z właścicieli prywatnego przedszkola powiedział PAP, że nie ma tygodnia, by ktoś z personelu nie znalazł się na kwarantannie. Wielu dyrektorów prywatnych przedszkoli prosi rodziców, by wysyłali do przedszkola wyłącznie zdrowe dzieci, niektórzy sugerują wprost, by rodzice wysyłali dzieci do placówek „tylko jak naprawdę nie mogą pracować z domu”.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, szkoła, żłobek, kadra, pracownicy
Narada dyrektorów placówek oświatowych z władzami Elbląga. „Zdalna nauka to dobre posunięcie”

To dyrektorzy szkół, przedszkoli czy żłobków biorą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci i uczniów - przypominają władze Elbląga. Nauka i opieka w elbląskich placówkach odbywa się według...

Zamknij
RadioOlsztynTV