Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy olsztyńskiego ZGOK-u, wyrok w sprawie szubienic i działania Donalda Tuska – o tym w audycji My, Wy, Oni

Fot. A. Dybcio

Problemy olsztyńskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, decyzja sądu ws. byłych opozycjonistów, którzy namalowali sierp i młot na olsztyńskich „szubienicach” i działania Donalda Tuska w Brukseli. O tym rozmawiali politycy w audycji My, Wy, Oni.

Gośćmi Marka Lewińskiego w audycji byli:

  • Małgorzata Gołębicka – PSL
  • Izabela Smolińska-Letza – Nowoczesna
  • Tomasz Pitura – Kukiz’15
  • Ryszard Kuć – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik -Prawo i Sprawiedliwość

Problemy olsztyńskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi

Olsztyński ZGOK znów dostaje więcej śmieci, niż jest w stanie przerobić. W ubiegłym roku do zakładu wpłynęło ponad 130 tysięcy ton odpadów zmieszanych, przerobiono 93 tysiące ton. Według najnowszych prognoz na ten rok, śmieci znów będzie za dużo. Prezes ZGOK Marek Bryszewski odpowiada, że nie ma możliwości, by zwiększyć moce produkcyjne zakładu.

Posunięcia Donalda Tuska w Brukseli

Polska jest gotowa do dalszych rozmów z KE ws. reform sądowych, ale nie pod presją czasu – takie stanowisko przedstawił w Luksemburgu wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański po zakończeniu unijnej narady poświęconej sytuacji w Polsce. Radio RMF podaje z kolei tak: na przeszkodzie może stanąć Donald Tusk. Podczas spotkania wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans powtórzył, że zmiany w ustawach sądowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Brukseli, ale nie spełniają wszystkich postulatów. Wyraził nadzieję, że do połowy maja sprawa zostanie rozwiązana. Tymczasem według portalu RMF24.pl „Donald Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także”. Kolejny z anonimowych rozmówców portalu ma twierdzić, że „nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza”.

Decyzja sądu ws. byłych opozycjonistów, którzy namalowali sierp i młot na olsztyńskich „szubienicach”

Pozwani przez gminę Olsztyn za zamalowanie w sierpniu 2016 roku na czerwono symboli sierpa i młota na Pomniku Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej, usłyszeli wyrok i uzasadnienie sędzi Justyny Smolińskiej. Jak wyjaśniała sędzia Smolińska, niedopuszczalne jest wykonywanie jakiejkolwiek zmiany wyglądu zabytku wpisanego do rejestru, bez zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Za zmycie farby pozwani muszą zapłacić kwotę, o którą wnioskowała gmina, czyli po 600 złotych, dodatkowo odsetki, ponoszą także koszty procesu.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZGOK, WY, Donald Tusk, my, oni, Dariusz Rudnik, Ryszard Kuć, Tomasz Pitura, Izabela Smolińska-Letza, olsztyńskie szubienice
Olsztyn będzie miał rowery miejskie i nową płytę boiska. Są na to fundusze

 Dodatkowych 27 milionów znalazło się w budżecie po kalkulacji wydatków z zeszłego roku. Nadwyżka na rachunku miasta pochodzi między innymi z rozliczenia wyemitowanych papierów wartościowych i...

Zamknij
RadioOlsztynTV