Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy byłych pracowników hotelu w Ostródzie. Na jaw wychodzą kolejne fakty. Posłuchaj Śliskiej Sprawy

Fot. Wojciech Chromy

Dziennikarze Radia Olsztyn spotkali się z byłymi już pracownikami renomowanych hoteli w Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim. W spotkaniu uczestniczyło kilka osób, problem ma dotyczyć kilkudziesięciu.

Wszystko zaczęło się wraz z pandemią. Przez wprowadzane w kraju ograniczenia, hotele, którymi zarządza ta sama osoba, radykalnie zredukowały załogi. Wszystko byłoby do zrozumienia, gdyby nie fakt, że – jak mówią ci, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji – była już szefowa, odmówiła im pomocy.

Chodziło o złożenie podpisu na dokumentach, dzięki którym ludzie dostaliby z ZUS-u postojowe na podratowanie domowych budżetów. Pani prezes w rozmowie z dziennikarzami przedstawia dokumenty i twierdzi, że zrobiła co mogła. Sprawę nazywa emocjonalną… Dlaczego jednak nie chce nic mówić do mikrofonu, zasłaniając się oświadczeniem? Czy jej działanie wobec pracowników miało coś ukryć?

Zwolniona ekipa dzięki poselskiemu wsparciu uzyskała konsultacje w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ci, którzy z nich skorzystali mówią o kolejnych nieprawidłowościach. Może okazać się, że brak wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej to dopiero początek ich zmartwień.

Pracodawca, czego mieli się dowiedzieć w ZUS-ie, miał zaniżać, fałszować lub całkiem nie odprowadzać za nich składek. W wielu przypadkach może chodzić o kilkuletnie zaległości.

Posłuchaj audycji Kingi Grabowskiej i Wojciecha Chromego „Śliska sprawa”

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, Ostróda, hotel, ZUS, zwolnienie, pracownicy, składki
Ostróda czeka na niedzielne referendum. Czy obecny burmistrz utrzyma stanowisko?

W najbliższą niedzielę ostródzianie zdecydują o tym, czy odwołać obecnego burmistrza Zbigniewa Michalaka. Mieszkańcy już raz dali czerwoną kartkę swojemu włodarzowi. W 2012 roku w wyniku...

Zamknij
RadioOlsztynTV