Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostróda czeka na niedzielne referendum. Czy obecny burmistrz utrzyma stanowisko?

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak

W najbliższą niedzielę ostródzianie zdecydują o tym, czy odwołać obecnego burmistrza Zbigniewa Michalaka.

Mieszkańcy już raz dali czerwoną kartkę swojemu włodarzowi. W 2012 roku w wyniku referendum stanowisko stracił Olgierd Dąbrowski. Z kolei były burmistrz Czesław Najmowicz, który jest za odwołaniem Zbigniewa Michalaka z funkcji, zarzuca mu brak doświadczenia, programu i brak przynależności do żadnej opcji politycznej.

Włodzimierz Brodiuk, były starosta ostródzki, popierający Michalaka odpiera, że Ostróda nie chciała politycznego włodarza. Koronnym argumentem przeciwników obecnego burmistrza jest brak współpracy z innymi samorządowcami. Szczególnie widzi to Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda i przytacza konflikt dot. komunikacji miejskiej.

Referendum w Ostródzie odbędzie się w najbliższą niedzielę w zwyczajowych lokalach wyborczych, które będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział minimum 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu, w tym przypadku ta liczba to 6806 wyborców.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burmistrz, odwołanie, Ostróda
Wypadek w zakładzie mięsnym koło Ostródy. Maszyna do obróbki mięsa włączyła się, gdy w środku był człowiek

Trwa ustalanie okoliczności wypadku w zakładzie mięsnym w miejscowości Górka koło Ostródy. Według wstępnych informacji, wczoraj wieczorem jeden z pracowników wykonywał pracę wewnątrz maszyny do obróbki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV