Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Prezydent upamiętnił bohaterów Bitwy Warszawskiej. Jedna z pamiątkowych tablic trafiła do Działdowa

Fot. Igor Smirnow/KPRP

Prezydent Andrzej Duda podkreśla znaczenie budowania wspólnoty w kontekście obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i zwycięstwa nad bolszewikami.

Na dziedzińcu Belwederu prezydent przekazał samorządowcom 68 tablic upamiętniających miejsca związane z wiktorią 1920 roku. Jedna z tablic trafiła do Działdowa.

Prezydent mówił o ogromnym znaczeniu zwycięstwa polskich wojsk nad armią bolszewickiej Rosji. Gdyby nie to zwycięstwo, Rzeczpospolita mogłaby znowu zniknąć z mapy – stwierdził Andrzej Duda. Przypomniał, że sukces Bitwy Warszawskiej zawdzięczamy także narodowemu zjednoczeniu a przekazywanie pamiątkowych tablic nawiązuje do tamtej jedności:

00:00 / 00:00

Tablice z rąk prezydenta odebrali między innymi samorządowcy z Sierpca, Białegostoku, Siedlec, Działdowa, ale także z mniejszych miejscowości – takich jak podwarszawskie Dębe, Kąty Węgierskie czy Ossów.

 

Autor: B. Gajlewska/IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tablica, Działdowo, Bitwa Warszawska, Andrzej Duda
Turyści zastawiają drogi ratunkowe w okolicach Mierzei Wiślanej. W lasach zawieszono specjalne tablice

Coraz więcej turystów wypoczywających na Mierzei Wiślanej parkuje samochody przy szlabanach, blokując przejazd służbom ratunkowym. Dlatego w lasach Nadleśnictwa Elbląg, na szlabanach zamykających leśne dojazdy ratunkowe,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV