Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Olsztyna zwołał posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zwołał posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego.

Jak powiedziała na spotkaniu Teresa Parys, powiatowy inspektor sanitarny, połowa testowanych w Olsztynie osób ma wynik pozytywny, a na 24 próbki w 17 jest brytyjska odmiana wirusa Sars-CoV-2. Jest on dużo bardziej zaraźliwy i chorują też dzieci.

Anida Samoraj, dyrektor Wydziału Edukacji olsztyńskiego Urzędu Miasta zapewniała, że szkoły są przygotowane do zdalnego nauczania. Obecnie online pracuje w Olsztynie ponad 2 200 dzieci z miejskich szkół i przedszkoli. Hybrydowa forma wprowadzona jest w 10 przedszkolach, 12 szkołach i 1 zespole szkolno-przedszkolnym.

Zastępca komendanta miejskiego policji Robert Zalewski podkreślał, że konieczne jest przestrzeganie zasady DDM – dezynfekcja, dystans, maseczka. W przeciwnym razie sytuacja będzie się pogarszać. Tymczasem często nieprzestrzegane są zalecenia sanitarne np. w komunikacji miejskiej. Obecnie w izolacji jest około 2 i pół tysiąca mieszkańców Olsztyna.

Do tej pory w stolicy Warmii i Mazur zaszczepionych zostało 24 tysiące osób. Ponad 70 osób skorzystało z transportu na szczepienia – podała Elżbieta Skaskiewicz, dyrektorka MOPS w Olsztynie.

Na spotkaniu zapewniono, że MPEC zagwarantuje mieszkańcom nieprzerwane dostawy ciepła. Gotowe są także miejsca do kwarantanny zbiorowej, a Wydział Zarządzania Kryzysowego ma zapas maseczek, płynów i środków do dezynfekcji.

Przypomnijmy, z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem, od soboty – tylko w naszym regionie – zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 znów przejdą na zdalne nauczanie.

Autor: K. Kantor za UM Olsztyn
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, zespół zarządzania kryzysowego, koronawirus
Ponad 100 tysięcy szczepień na Warmii i Mazurach. Pierwszą dawkę dostają nauczyciele, drugą seniorzy

Na Warmii i Mazurach wykonano ponad  104 tysiące szczepień przeciwko COVID-19, z czego ponad 33 i pół tysiąca drugą dawką. Najświeższy raport został dziś opublikowany na...

Zamknij
RadioOlsztynTV