Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes sądu w Olsztynie odmówił Pawłowi Juszczyszynowi delegacji do Kancelarii Sejmu

Fot. fotolia

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i członek KRS Maciej Nawacki nie wydał sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi delegacji na wyjazd do Warszawy do Kancelarii Sejmu. Juszczyszyn ma się tam zapoznać z listami poparcia do KRS. 

Jakbym mu wydał tę delegację, to bym się przyczynił do realizacji deliktu dyscyplinarnego

– powiedział prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki.

We wtorek 21 stycznia sędzia Juszczyszyn ma się w Kancelarii Sejmu zapoznać z listami poparcia do KRS. Sędzia – pod groźbą nałożenia grzywny – domaga się list poparcia złożonych przez obywateli i sędziów. Sejm zapowiedział, że udostępni mu tylko te pierwsze.

Dotyczy to sprawy apelacyjnej, którą w pierwszej instancji w Lidzbarku Warmińskim rozpoznawał sędzia powołany przez prezydenta na wniosek KRS w nowym składzie. Sprawa ta toczy się w Sądzie Okręgowym, gdzie sędzia Juszczyszyn był delegowany, ale na skutek jego decyzji dotyczących KRS Ministerstwo Sprawiedliwości delegację tę mu cofnęło. Ponieważ Sąd Rejonowy w Olsztynie jest dla sędziego Juszczyszyna macierzystym, to prezes tego sądu decyduje o jego delegacjach.

Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie zapowiada, że w poniedziałek „rozwiąże ten problem”.

 

Autor: A. Skrago/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w delegacja, listy poparcia, KRS, Maciej Nawacki, Paweł Juszczyszyn
Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu. Sędzia ma przejrzeć listy poparcia do nowej KRS

Sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna pojedzie 21 stycznia do Kancelarii Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy poparcia do nowej KRS – poinformował sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV