Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu. Sędzia ma przejrzeć listy poparcia do nowej KRS

Sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna pojedzie 21 stycznia do Kancelarii Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy poparcia do nowej KRS – poinformował sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

To efekt pisma Kancelarii Sejmu z wnioskiem o przejrzenie oryginałów dokumentów dotyczących kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa i wykazu obywateli, którzy udzielili im poparcia, na miejscu, w Kancelarii. W sumie wykaz obejmuje dane osobowe 3124 obywateli.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w IX. Wydziale Cywilnym Odwoławczym postanowił zarządzić oględziny przez sędziego Pawła Juszczyszyna oraz protokolanta oryginałów dokumentów złożonych w Kancelarii Sejmu. Sąd wyznaczył oględziny tych dokumentów na 21 stycznia, na godz. 9, w siedzibie Kancelarii Sejmu, wzywając na nie Agnieszkę Kaczmarską – Szefową Kancelarii Sejmu i zobowiązując ją do ułatwienia dostępu do opisanych tam dokumentów – pod rygorem skazania na grzywnę w przypadku niezastosowania się bez uzasadnionych przyczyn do zarządzenia w przedmiocie oględzin.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sędzia, listy poparcia, KRS, Paweł Juszczyszyn
Olsztyńscy sędziowie pytają o nominacje KRS

Sędziowie Sądu Okręgowego w Olsztynie w IX. Wydziale Cywilnym Odwoławczym skierowali do Sądu Najwyższego siedem pytań prawnych, w których pytają, czy orzeczenia wydane przez sędziów nominowanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV