Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki nie dostał awansu do sądu okręgowego. KRS rozpatrzy uchwałę ponownie

Fot. Agnieszka Chmielewska

Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego uchyliła częściowo uchwałę Krajowej Rady Sądownictwa, z lutego 2019 roku, w sprawie nominowania pięciu sędziów do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Uchwałę zaskarżyło dwoje sędziów, którzy także starali się o awans. Została uchylona w odniesieniu do nominowania prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie oraz członka KRS Macieja Nawackiego oraz nienominowania skarżących.

Jak uzasadniono, powodem decyzji było m.in. nieuwzględnienie podczas obrad Rady wniosku o wyłączenie przewodniczącego KRS od rozpoznania sprawy, co mogło powodować „konflikt interesów”, bowiem sędzia Nawacki jest członkiem Rady.

Sędzia Maciej Nawacki nie chciał komentować tej decyzji Izby. Jak powiedział Radiu Olsztyn z zasady, od początku zasiadania w Krajowej Radzie Sądownictwa, nie komentuje żadnych spraw, które dotyczą jego osoby, żeby nie zostać posądzonym o wpływanie na sąd.

Sprawa zostanie przekazana do ponownego rozpoznania Krajowej Radzie Sądownictwa.
Autor: A.Socha/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sędzia, awans, nominacja, sąd okręgowy, sąd rejonowy, Sąd Najwyższy, KRS
Poznaliśmy dyrektora Instytutu Północnego w Olsztynie. Nominację wręczył minister kultury

Od 1 czerwca funkcję dyrektora Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie obejmie dr Jerzy Kiełbik - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powołanie na to...

Zamknij
RadioOlsztynTV