Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier Mateusz Morawiecki: „Nie może być tak, żeby dostawcy pizzy dojeżdżali szybciej, niż policja”

Fot. P.Getka

Premier Mateusz Morawiecki na Warmii i Mazurach. Szef rządu odwiedził Dubeninki i Szczytno.

W Dubeninkach koło Gołdapi otwarto w czwartek setny posterunek policji na 100-lecie policji. Ogólnopolski program modernizacji policji to m.in. odtwarzanie posterunków policji, zlikwidowanych w poprzednich latach.

Nie może być tak, żeby dostawcy pizzy dojeżdżali szybciej, niż policja. A tak się niestety dzieje, gdy posterunki są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów, rozrzucone tak rzadko, że mieszkańcy nie czuli bliskości funkcjonariuszy. W lipcu będziemy świętować 100-lecie podpisania dekretu o odbudowie policji polskiej. Dzisiaj możemy pokazać rzeczywistą odbudowę zarówno samych posterunków, jak i morale policji. Ta formacja służy bezpieczeństwu Polaków

– podkreślił Mateusz Morawiecki.

W Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie premier wziął udział w mianowaniu 276 policjantów na stopień podkomisarza. Co roku stopień oficerski zdobywa tam około 2 tysięcy funkcjonariuszy. Mateusz Morawiecki dziękował policjantom z całej Polski za ich służbę.
Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, szczytno, premier, Dubeninki, Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński z wizytą na Warmii i Mazurach. „Pokazujemy rzeczywistą odbudowę policji”

Premier Mateusz Morawiecki i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński z wizytą na Warmii i Mazurach. Przedstawiciele rządu odwiedzili Dubeninki i Szczytno. Dubeninki W południe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV