Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 700 odbiorców na Warmii i Mazurach nie ma prądu. Silny wiatr przyczyną awarii

Fot. A. Socha

Przyczyną awarii był silny wiatr. Jak zapewnia Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, trwają prace nad przywróceniem prądu w gospodarstwach domowych.

W nocy na wschodzie kraju porywy wiatru sięgały 65 kilometrów na godzinę. Do rana obowiązywały tam ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Linie energetyczne zostały uszkodzone, a kilkuset odbiorców zostało pozbawionych prądu.

Dostaw energii elektrycznej zostało pozbawionych 93 odbiorców w województwie dolnośląskim i te awarie zostały już usunięte, natomiast w województwie warmińsko-mazurskim dostaw prądu nie ma 670 odbiorców i te naprawy są w toku

–  informuje Bożena Wysocka.

00:00 / 00:00

W województwie warmińsko-mazurskim stan alarmowy został nieznacznie przekroczony na jeziorze Drużno.

W związku z dodatnimi temperaturami na zachodzie kraju i roztopami śniegu Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Wielu mieszkańców nie ma prądu. Fot. fotolia

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w energia, wichura, awaria, prąd
„Głosowałem tak jak wszyscy”. Poseł Janusz Cichoń krytykuje przyjętą przez sejm ustawę zamrażającą ceny prądu

Budujemy szeroką koalicję, w której jest miejsce dla wszystkich - tak poseł PO Janusz Cichoń skomentował w Porannych Pytaniach utworzenie sejmowego klubu Platforma Obywatelska - Koalicja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV