Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Głosowałem tak jak wszyscy”. Poseł Janusz Cichoń krytykuje przyjętą przez sejm ustawę zamrażającą ceny prądu

Poseł Janusz Cichoń

Budujemy szeroką koalicję, w której jest miejsce dla wszystkich – tak poseł PO Janusz Cichoń skomentował w Porannych Pytaniach utworzenie sejmowego klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Gość Radia Olsztyn dodał, że spodziewa się dalszej konsolidacji opozycji, w kontekście chociażby tegorocznych wyborów do europarlamentu.

Zdaje mi się, że rośnie świadomość, również wśród polityków tego, że ordynacja wyborcza, którą mamy  z podziałem mandatów według metody d’Hondta to jest ordynacja, która preferuje duże ugrupowania i małe ugrupowania, na dobrą sprawę, wspierają zwycięzcę.

Janusz Cichoń odniósł się także do uchwalonej ostatnio przez sejm ustawy akcyzowej, która ma zamrozić ceny prądu. Utrzymanie cen prądu na tym samym poziomie to według posła Platformy Obywatelskiej „jawna manipulacja”. Według rządu gwarancją utrzymania cen prądu na tym samym poziomie jest obniżenie poziomu akcyzy. Janusz Cichoń twierdzi, że to krótkofalowe rozwiązanie.

Polacy zasługują na to, żeby mówić im prawdę, że to są czary mary i czysta manipulacja. Koszty prądu wzrosną, mało tego rozwiązanie to było przygotowywane na łapu capu. Sejm zajął się tym w ciągu jednego dnia.

Poseł Janusz Cichoń także głosował za wprowadzeniem tej nowelizacji ustawy.

Głosowałem tak jak wszyscy. Trudno sobie wyobrazić, że będąc w opozycji będziemy się sprzeciwiali nawet doraźnym rozwiązaniom, które pozwalają ulżyć obywatelom.

Według posła Cichonia nie zabrania to mu jednak krytykować założeń ustawy.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Januszem Cichoniem

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, prąd
Energetycy usunęli już prawie wszystkie awarie, których przyczyną był silny wiatr

Przez wiele godzin strażacy i energetycy usuwali skutki wichury, która w czwartek przeszła nad Warmią i Mazurami. Rano bez prądu było 360odbiorców w regionie, m.in. w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV