Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 4 tys. zakażeń koronawirusem, zmarły 64 osoby. „Te liczby powinny przemówić do naszej wyobraźni”

Fot. PAP/Leszek Szymański

Wykryto 3 931 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 64 osoby z COVID-19 – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, podkreślając, że pod względem liczby zakażeń utrzymuje się mocny trend wzrastający.

O najnowsze dane dotyczące zachorowań na Waldemar Kraska pytany był na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia. – Niestety, nie mam dobrych informacji. Jest prawie 4 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, dokładnie 3 931 nowych osób zostało zakażonych – poinformował wiceminister.

Jak dodał, jeżeli porównamy te liczby do ubiegłego wtoku, to daje nam to wzrost o prawie 85 proc. – Ten trend wzrastający utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie – podkreślił wiceszef MZ. Zmarły 64 osoby z COVID-19. – Te liczby powinny przemówić do naszej wyobraźni – ocenił wiceminister.

Najwięcej – prawie 1000 zakażeń – jest dziś w województwie lubelskim, a ponad 700 na Mazowszu. W Warmińsko-Mazurskiem nowych przypadków jest 149, odnotowano też 5 przypadków śmiertelnych. Najwięcej zakażeń w regionie – po 28 – jest w Olsztynie i Elblągu. 15 przypadków wykryto w powiecie piskim, po 14 w powiatach olsztyńskim i ełckim. 8 jest w powiecie szczycieńskim, a 7 w elbląskim.

W pozostałych powiatach odnotowano po kilka nowych zakażeń, a żadnego nie stwierdzono tym razem w bartoszyckim, kętrzyńskim, nowomiejskim i gołdapskim. Na kwarantannie pozostaje ponad 3800 mieszkańców regionu. Województwo warmińsko-mazurskie ma trzeci w kraju wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców – 1,05. Najwyższy jest w Lubelskiem – 4,74 i w Mazowieckiem – 1,35.

.

Autor: K. Kantor/S. Otfinowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, pandemia, COVID-19
Cztery szpitale w regionie leczą pacjentów covidowych. Liczba zakażonych systematycznie rośnie

Z tygodnia na tydzień w kraju rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Dziś było ich 1537, zmarły 3 osoby. W porównaniu z ubiegłym tygodniem jest to wzrost...

Zamknij
RadioOlsztynTV