Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 170 milionów złotych na remonty dróg w regionie. Kto na tym zyska?

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało 169 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ocenie służb wojewody pieniądze wystarczą na wybudowanie lub wyremontowanie 305 kilometrów dróg.

Środki zostaną przeznaczone między innymi na rozbudowę drogi powiatowej Boreczno – Iława na odcinku z Urowa do Iławy. Koszt tej inwestycji to niespełna 6 milionów złotych.

Celem rozbudowy jest polepszenie warunków bezpieczeństwa, poprawa płynności ruchu na przebudowanym odcinku oraz stanu technicznego infrastruktury drogowej

– poinformowano w komunikacie urzędu.

Kolejna planowana inwestycja to przebudowa drogi powiatowej Pawłowo – Wężówko – Olszewo Węgorzewskie – Góry o wartości nieco ponad 5 milionów złotych. Ponad 4 miliony kosztować będzie przebudowa trasy powiatowej z Łaniewa do Lubomina.

Jak poinformowały służby prasowe wojewody, w poprzednich latach z pieniędzy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowano m.in. drogę w gminie Rybno, trasę powiatową od granicy Warmii i Mazur z województwem kujawsko-pomorskim do Łąkorza.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to pieniądze na wsparcie samorządów przy budowie i modernizacji dróg.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, pieniądze, inwestycje
Więcej kontroli na drogach. Trwa policyjna akcja „Bezpieczne powroty z ferii”

W ten weekend kierowcy w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim mogą się spodziewać częstszych kontroli na drogach. Trwa policyjna akcja "Bezpieczne powroty z ferii". Uczniowie w tych...

Zamknij
RadioOlsztynTV