Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracują na ulicach całego świata z dziećmi i młodzieżą. Streetworkerzy spotkali się w Ełku

Streetworkerzy spotkali się w Ełku, fot. M.Zbrożek

Po raz piąty specjaliści streetworkingu z  Wielkiej Brytanii i Grecji rozmawiają w Ełku o specyfice  swojej pracy i wymieniają  doświadczeniami, a przy okazji wizytują miejsca pracy polskich kolegów.  Dziś byli na spotkaniu  w giżyckiej Ekomarinie.

 

Konferencję zorganizowała ełcka fundacja Human Lex Instytut, która pracuje z dziećmi i młodzieżą w Ełku, Olecku i Giżycku – mówi Michał Łebski. W tych miastach pracuje 7 pedagogów ulicy, którzy mają pod opieką ponad 100 dzieci oraz ich rodziny. Starają się być na bieżąco z ich problemami.

Graeme Tiffany, przedstawiciel międzynarodowej sieci edukatorów ulicy widzi pewne różnice między ich pracą a działaniami  streetworkerów w Polsce. Tutaj w pracy bardzo wykorzystuje się psychologię i nauki z nią związane i to chciałby przeszczepić do innych państw.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Survival na Kołymie. Chcieli wejść w skórę uciekiniera z łagru

W „Bliższych spotkaniach” rozmawialiśmy z gośćmi o adrenalinie, mocnych wrażeniach, przeżyciach ekstremalnych - skokach ze spadochronem, wspinaczkach bez zabezpieczenia i freedivingu, czyli nurkowaniu na bezdechu. Gościem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV