Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownik zakładu pogrzebowego w Elblągu usłyszał zarzuty

Zdjęcie jest ilustracją do informacji. Fot. fotolia

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty usiłowania ograbienia grobów oraz znieważenia zwłok 30-letniemu mężczyźnie, który był pracownikiem zakładu pogrzebowego Charon w Elblągu – przekazała rzecznik prasowa prokuratury Grażyna Wawryniuk.

W komunikacie wydanym w tej sprawie prokurator Wawryniuk poinformowała, że podstawą przedstawienia zarzutów był zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, w tym eksperyment procesowy. Podejrzany, były już pracownik zakładu pogrzebowego, nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Podejrzany zatrudniony był w Zakładzie Pogrzebowym Charon w Elblągu i pracował przy pochówkach. Do dwóch zdarzeń objętych zarzutami doszło we wrześniu 2022r. W trakcie jednego z pochówków wyjął z grobu złożone w nim przez członków rodziny przedmioty – zegarek oraz tytoń. Z uwagi na interwencję innego pracownika zakładu odstąpił od ich zaboru. W trakcie drugiego, po otwarciu trumny przeszukał kieszenie ubioru zmarłego celem odnalezienia włożonych przez rodzinę papierosów. Nie znalazł ich bowiem zostały przełożone w inne miejsce przed zamknięciem trumny. Nie zamknął trumny we właściwy sposób, co spowodowało częściowe zasypanie zwłok ziemią. Tym samym dopuścił się ich znieważenia

Prokuratura podała, że wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór policji oraz zakaz wykonywania jakichkolwiek prac zwianych z pochówkami zmarłych. Za przedstawione czyny byłemu pracownikowi zakładu pogrzebowego grozi do sześciu lat więzienia.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zarzuty
Olsztyński sąd podjął decyzję. Oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami nie wrócą do aresztu

Sąd Okręgowy w Olsztynie na wtorkowym posiedzeniu utrzymał w mocy decyzję o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec dwojga rolników z okolic Pisza oskarżonych o znęcanie się ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV