Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy zlikwidowanego Pogotowia Socjalnego w Elblągu nie skorzystali z proponowanych ofert pracy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Pracownicy Pogotowia Socjalnego w Elblągu otrzymali propozycję zatrudnienia w innych miejskich jednostkach. Żaden z pracowników nie przyjął jednak propozycji zatrudnienia w nowym miejscu.

Były to oferty pracy m.in. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Zarządzie Zieleni Miejskiej, Elbląskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 oraz w Urzędzie Miejskim.

– Te oferty były poniżej kwalifikacji pracowników. Jedna z osób, która jest pielęgniarką otrzymała propozycję sprzątania – mówi radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Opaczewski, który od samego początku był przeciwny likwidacji tej placówki.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia elbląska Rada Miejska zdecydowała o likwidacji Pogotowia Socjalnego, które zajmowało się osobami nietrzeźwymi z miasta i okolicznych powiatów. Następnie wojewoda warmińsko-mazurski rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Elbląga. Powodem tej decyzji był brak konsultacji rady ze związkami zawodowymi podczas likwidacji jednostki budżetowej. Teraz sprawę rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, praca, bezdomni, likwidacja, zatrudnienie
Ratusz w Elblągu wprowadza obsługę on-line. Sprawdź, co możesz załatwić

Wizytę w Referacie Obsługi Kierowców w Elblągu będzie można umówić przez Internet. Ma to usprawnić obsługę i zmniejszyć kolejki, które tworzyły się przed urzędem. Wszystko ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV