Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace Roberta Hübnera i Ewy Boguckiej można podziwiać w elbląskim Światowidzie

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” można oglądać wystawę rysunków Roberta Hübnera i malarstwa Ewy Boguckiej Pudlis – absolwentów gdańskiej ASP.

Nasze dwa różne światy – czarno-biały Hübnera i  mój barwny kontrastują ze sobą, a jednocześnie w pewien sposób dopełnią się – mówi Ewa Bogucka Pudlis. A gdzie autorzy szukają natchnienia?

Moje obrazy to jest opowiadanie. One są narracyjne, tam jest jakaś historia. To jest pejzaż, to są ludzie, ich twarze, które mnie zafascynują. I potem tworzę całość poprzez sposób malowania i mojego patrzenia na świat. To moja historia, ale opowiedziana w sposób realistyczny i moim sposobem malowania – wyjaśniła Ewa Bogucka Pudlis.

 

Nie zamykam oczu żeby coś sobie wyświetlić. Mam projekcje na przeźroczystej kurtynie – folii, za którą widzę świat realny. Między górami, a mną pojawiają się ptaki ale to są formy, które nie są ptakami z tego świata. Ja wiem, że to ptaki…” – podkreślił Robert Hübner.

Ekspozycja będzie dostępna do 26.04.2016 r. Wstęp wolny.

(akul/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowid, Elbląg, Ewa Bogucka Pudlis
Powiat Elbląski rozpoczął formalną współpracę z Obwodem Kaliningradzkim. Jej efektem ma być wspólny projekt transgraniczny

Starostwo Powiatowe w Elblągu podpisało umowę o współpracy z Zielenogradskim Okręgiem Miejskim w Obwodzie Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Na umowie podpisy złożyli starosta elbląski Maciej Romanowski i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV