Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Praca pszczół korzystna dla zdrowia. Uloterapia coraz popularniejsza

Doskonale znamy prozdrowotne właściwości produktów pszczelich. Teraz eksperci zwracają uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt pracy tych owadów. Słuchanie ich pracy i przebywanie w polu mikrowibracji także korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Na Warmii i Mazurach coraz popularniejsza staje się uloterapia.

Mikrowibracje wytwarzane przez pszczoły, zapach miodu oraz szum tysięcy pszczół – działają na nas kojąco – wylicza prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie Józef Zysk.

Uloterapia polega na tym, że pacjent znajduje się w pomieszczeniu, a pod podłogą tego domku znajdują się rodziny pszczele, zabezpieczone siatki w taki sposób, żeby nie mogły się przedostać do wnętrza tego domku. Za to do wnętrza przedostaje się powietrze ulowe. Powietrze zawiera flawonoidy, które neutralizują bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka rodniki.

00:00 / 00:00

Powietrze ulowe ma bardzo pozytywny wpływ na nasz układ krążeniowo-sercowy, dlatego astmatycy czy osoby, które mają problemy oddechowe czy krążeniowe powinny z takiego domku korzystać.

00:00 / 00:00

W kraju pierwsze uloterapie uruchomiły już niektóre wyższe uczelnie – głównie do celów badawczych. Na Warmii i Mazurach działają zaledwie trzy takie profesjonalne punkty.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, pszczoły
Reumatolodzy i dermatolodzy razem debatują nad zdrowie. Trwa konferencja naukowa

Jak skutecznie leczyć pacjentów z problemami dermatologicznymi i reumatologicznymi? Po raz kolejny rozmawiają o tym w Olsztynie specjaliści z całego kraju. Rozpoczyna się konferencja naukowa pod...

Zamknij
RadioOlsztynTV