Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaj drogę do Tokio polskich paraolimpijczyków

Wystawa „Sport paraolimpijski – droga do Tokio”. Źródło: screen filmu promocyjnego Robert Szaj

Cały przekrój sportu paraolimpijskiego prezentuje wystawa „Sport paraolimpijski – droga do Tokio”. Wystawę można oglądać jeszcze przez tydzień w Muzeum Pogranicza w Działdowie.

Jak mówi Robert Szaj z Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, wystawa w fotograficzny sposób dokumentuje, jak polscy sportowcy zdobywali laury na poprzednich igrzyskach.

00:00 / 00:00

Mam nadzieję, że to jest pierwsza odsłona tej wystawy, że druga odsłona będzie w drugiej połowie roku, już z udziałem polskich paraolimpijczyków. Ten rok jest wyjątkowy, dlatego że nie ma – niestety – ani Igrzysk Olimpijskich ani Paraolimpijskich. Wyjątkowo zostały przełożone na przyszły rok. My chcemy pokazać ich przygotowania do najważniejszych dla nich zawodów.

Wśród sportowców uwiecznionych na zdjęciach znaleźli się m.in. Natalia Partyka, Rafał Wilk i Jacek Czech. Wystawa powstała przy współpracy z Ministerstwem Sportu.

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Działdowo, Robert Szaj, Tokio
166 nowych zakażeń w Polsce. Po tym jak zachorował ratownik z Działdowa nie działa Szpitalny Oddział Ratunkowy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 166 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jedno z nich dotyczy Warmii i Mazur i zakażonego SARS-Cov-2 ratownika medycznego....

Zamknij
RadioOlsztynTV