Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Pożar sadzy na elbląskiej Starówce. Strażacy przypominają o konserwacji kominów

Fot. fotolia

Strażacy przypominają o obowiązkowych dla posiadaczy pieców czy kominków zabiegach czyszczenie kominów. Zapalenie się w nich sadzy jest jedną z najczęstszych przyczyn groźnych pożarów.

W nocy straż pożarna interweniowała w centrum Starego Miasta w Elblągu. Tam w kamienicy przy ul. Wigilijnej doszło zapalenia sadzy, na szczęście pożar nie rozprzestrzenił  się dzięki szybkiej interwencji. Strażacy użyli kamery termowizyjnej i zlokalizowali niebezpieczne miejsce. Właściciel mieszkania miał aktualny przegląd komina, ale mimo tego został zobowiązany do ponownego  czyszczenia przewodów.

Trzeba to robić kilka razy w roku. Od dwóch do czterech, zależy co piec spala – tłumaczy mł brygadier Przemysław Siagło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Należy pamiętać też, że każdy piec czy kominek musi być instalowany zgodnie z instrukcją. I przez fachowców, którzy zrobią to profesjonalnie  i potwierdzą sprawność urządzenia.

Równie ważne dla bezpieczeństwa jest też to czym się pali w piecu czy kominku. A także sprawność przewodów wentylacyjnych, których w żadnym wypadku nie wolno zamurowywać czy zaklejać.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komin, sadza, czyszczenie, Przemysław Siagło
W spalonym mieszkaniu znaleziono ciało kobiety. Prokurator zdecydował o sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci

Policja i prokuratura badają, co było przyczyną niecodziennego pożaru w Elblągu, w którym zginęła 90-letnia kobieta. O tym zdarzeniu służby ratunkowe poinformowała jej opiekunka. Pożar strawił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV