Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar mieszkania w Lubawie. „Stan rannego jest poważny”

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/M. Bielecki

Około 40-letni mężczyzna trafił do szpitala w wyniku obrażeń, jakich doznał w pożarze swojego mieszkania. W poniedziałek rano ogień wybuchł na parterze czteropiętrowego bloku w Lubawie, 20 osób się ewakuowało.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie Konrad Wielgoszyński poinformował, że strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze 4-piętrowego bloku w poniedziałek po godz. 6 rano. Na miejscu okazało się, że ogniem objęte jest mieszkanie na parterze, a mieszkający na wyższych kondygnacjach ewakuowali się sami.

Z objętego ogniem mieszkania ewakuowały się trzy osoby, strażacy odnaleźli w łazience nieprzytomnego mężczyznę. Po przekazaniu tej osoby zespołowi ratownictwa medycznego rozpoczęto reanimację, która przywróciła temu panu czynności życiowe, został zabrany do szpitala

– powiedział Wielgoszyński.

Stan mężczyzny rannego w wyniku pożaru jest poważny. Przyczyny wybuchu pożaru w bloku w Lubawie nie są na razie znane, będzie je ustalać policja.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Lubawa
Minionej doby strażacy gasili 2 duże pożary traw. W sumie interweniowali blisko 70 razy

Około 70 pożarów traw gasili minionej doby strażacy na Warmii i Mazurach. Dwa zakwalifikowali jako duże. Około 15 hektarów łąk spaliło się w pobliżu Kandyt w...

Zamknij
RadioOlsztynTV