Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Pożar hali przy ul. Wiosennej w Olsztynie. Z ogniem walczyło 66 strażaków

fot. P.Getka

Trwa szacowanie strat po nocnym pożarze hali produkcyjnej w Olsztynie. Do rana z ogniem walczyło 66 strażaków z 20 jednostek Państwowej Straży i Ochotników.

Pożar hali magazynowo-produkcyjnej przy ulicy Wiosennej w Olsztynie wybuchł zaraz po północy. Skierowani na miejsce strażacy stwierdzili, że ogień opanował już środkową część dachu. Wewnątrz znajdowała się jedna osoba, która została bezpiecznie ewakuowana i jest w dobrym stanie.

Z powodu bardzo dużego zadymienia nie było możliwe prowadzenie działań gaśniczych w środku, budynek w części udało się uratować. W pożarze nie ucierpiały też pobliskie hale produkcyjne. Wewnątrz znajdowały się maszyny służące do obróbki metali, m.in. tokarki, spawarki, walce do obróbki blachy i inny sprzęt warsztatowy. Duża część hali na pewno nie nadaje się już do użytkowania.

Dogaszanie pożaru zakończyło się po godzinie 7.00. Na miejscu działa policja, która ustala przyczyny pożaru. Jest tam też właściciel zakładu, który szacuje straty.

fot. P.Getka

fot. P.Getka

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, hala
Powalone drzewa, zalane piwnice. Przez region przeszły burze i intensywne opady

Przez Warmię i Mazury przeszedł wieczorem burzowy front z intensywnymi opadami deszczu.  Jak poinformował Radio Olsztyn dyżurny straży pożarnej, strażacy usuwali pięć powalonych drzew i około...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV